wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

primator

openmed2015b

Nowe Piekuty

Bieg dla Wyklętych w Jabłoni Kościelnej: Sportowa rywalizacja w hołdzie bohaterom [wideo/foto]

W Jabłoni Kościelnej odbył się 3 marca 2024 roku "Bieg dla Wyklętych" – wydarzenie sportowe dedykowane pamięci mjr Kazimierza Kamieńskiego ps. "Huzar" oraz wszystkich żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Zawody, zorganizowane przez Wójta Gminy Nowe Piekuty oraz Zespół Szkolno Przedszkolny w Jabłoni Kościelnej, zgromadziły uczestników w czterech kategoriach wiekowych, od najmłodszych biegaczy z przedszkola, po kategorię „Open” dla osób powyżej 16. roku życia.

Anna Żochowska kandyduje na Wójta Gminy Nowe Piekuty

Anna Żochowska, obecnie pełniąca funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, kandyduje na stanowisko Wójta Gminy Nowe Piekuty.

Żołnierze Wyklęci – bohaterowie upamiętnieni w gminie Nowe Piekuty[foto]

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obchodzony 1 marca, to dzień, w którym oddajemy hołd i pamięć bohaterom polskiego podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej walczyli o wolną Polskę. Data ta nawiązuje do tragicznych wydarzeń z 1951 roku, kiedy to na warszawskim Mokotowie została wykonana kara śmierci na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, w tym na ppłk. Łukaszu Cieplińskim i jego współpracownikach, których ciała zakopano w nieznanym miejscu.

Bieg dla Wyklętych – niedzielne zawody w gminie Nowe Piekuty

W nadchodzącą niedzielę, 3 marca 2024 roku, w gminie Nowe Piekuty odbędzie się „Bieg dla Wyklętych”, poświęcony pamięci majora Kazimierza Kamieńskiego ps. "Huzar" oraz Józefa Franczaka ps. "Lalek". Wydarzenie, zaplanowane na boisku Orlik w Jabłoni Kościelnej, ma na celu uhonorowanie dziedzictwa żołnierzy wyklętych oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców.

W hołdzie Niezłomnym - obchody 1 marca w Nowych Piekutach

Uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się w Nowych Piekutach dnia 1 marca 2024 roku. Jest to czas, by wspólnie uczcić pamięć o tych, którzy z narażeniem życia walczyli o niepodległość Polski.

Sportowe emocje w gminie Nowe Piekuty: Podsumowanie XI Turnieju Badmintona [foto]

W sobotę, 24 lutego, odbył się XI Turniej Badmintona o Puchar Wójta Gminy Nowe Piekuty. Areną sportowych zmagań była hala Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej. Wydarzenie to zgromadziło licznych pasjonatów badmintona, rywalizujących w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn OPEN oraz mężczyzn 40+.

Nowe Piekuty: 19 000 km na rowerze - niezwykła przygoda małżeństwa Łopieńskich [foto]

W dniu 17 lutego Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach zorganizował spotkanie dla Klubu Seniora, podczas którego gośćmi specjalnymi byli podróżnicy Milena i Marcin Łopieńscy, prowadzący fanpage "Co's koło tego". Klubowicze mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi przygodami małżeństwa, które przemierzyło na rowerach 19 000 km, odwiedzając 28 stolic Europy. Prezentacja była pełna fascynujących anegdot, pięknych zdjęć oraz inspirujących historii z podróży, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony seniorów.

Loteria walentynkowa w Nowych Piekutach: Balony z niespodzianką [foto]

Gminna Biblioteka Publiczna w Nowych Piekutach świętowała Dzień Świętego Walentego w niezwykle kreatywny sposób, organizując "Loterię walentynkową" dla swoich czytelników. Wydarzenie, które odbyło się 14 lutego, wypełnione było atmosferą radości, uśmiechów oraz barwnymi balonami.

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Nowe Piekuty
foto: Ania Olędzka

Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy Nowe Piekuty

Od poniedziałku (19.02.2024r.) zmieniają się czasowo godziny pracy Urzędu Gminy Nowe Piekuty.

Zmarła Czesława Łopieńska – najstarsza mieszkanka gminy Nowe Piekuty

Zmarła najstarsza mieszkanka gminy Nowe Piekuty, Czesława Łopieńska, która odeszła w wieku 99 lat. Pani Czesława, urodzona 17 marca 1924 roku w wiosce Krasowo-Siódmaki, była świadkiem i uczestnikiem znaczących przemian historycznych, a jej życie stanowi odzwierciedlenie niezwykłej siły i odporności pokolenia, które doświadczyło najtrudniejszych momentów polskiej i europejskiej historii.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk