wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

primator

openmed2015b

Kobylin-Borzymy

Rolnicy z powiatu wysokomazowieckiego blokują S8 [wideo/foto]

W dniu dzisiejszym, 20 lutego, rolnicy z powiatu wysokomazowieckiego wraz z kolegami z innych części województwa podlaskiego oraz z całej Polski, wzięli aktywny udział w ogólnokrajowych protestach, które miały miejsce na kluczowych trasach drogowych. Protesty te, skoncentrowane na blokadzie dróg, w tym drogi ekspresowej S8 oraz innych ważnych arterii w regionie, podkreślają rosnącą frustrację rolników związaną z aktualną sytuacją w sektorze rolnym.

Kobylin-Borzymy: Powalone drzewo i uszkodzona linia energetyczna. Akcja służb [foto]

W dniu 5 lutego 2024 roku, o godzinie 11:57, jednostka OSP KSRG Kobylin-Borzymy została zadysponowana do zdarzenia w miejscowości Stare-Wnory. Do akcji zostały wezwane również służby pogotowia energetycznego, w związku z poważnym incydentem, jakim było zerwanie linii energetycznej przez powalone drzewo. 

Uroczyste spotkanie opłatkowe w OSP Kobylin-Borzymy z władzami gminy [foto]

W czwartek, 21 grudnia 2023 roku, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Kobylin-Borzymy miało miejsce spotkanie opłatkowe druhów. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko członków OSP, ale również gości, w tym Wójta oraz Sekretarza Gminy Kobylin-Borzymy.

Kobylin-Borzymy: Strażacy i Wójt montowali czujniki czadu u starszych mieszkańców [foto]

W Gminie Kobylin-Borzymy odbyła się inicjatywa mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa najbardziej narażonych mieszkańców, przede wszystkim samotnych seniorów. Ochotnicza Straż Pożarna Kobylin-Borzymy, we współpracy z Wójtem Gminy, Dariuszem Sikorskim, przeprowadziła akcję montażu czujników tlenku węgla. Czujniki te, niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w domach, zostały zakupione dzięki wsparciu lokalnych darczyńców oraz samego Wójta Gminy.

Gmina Kobylin-Borzymy poszukuje zdjęć z dawnej szkoły

W związku z otwarciem nowego Gminnego Centrum Kultury w Kobylinie-Borzymach, które znajdzie się w odnowionym budynku dawnej szkoły podstawowej, wójt gminy Dariusz Sikorski kieruje prośbę do mieszkańców oraz osób związanych z tą placówką edukacyjną. Apeluje o udostępnienie zdjęć związanych ze szkołą, w tym fotografii klas, uczniów, nauczycieli, pracowników oraz wydarzeń ze szkolnego życia.

PKS Nova uruchamia nowe połączenie przez Kobylin-Borzymy

PKS Nova ogłosił wprowadzenie nowego połączenia autobusowego, między Zambrowem a Białymstokiem, z przystankiem w Kobylinie-Borzymach. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez PKS Nova, nowa trasa zostanie uruchomiona już 20 listopada 2023 roku. 

Nowy sprzęt dla OSP Kobylin-Borzymy i OSP Pszczółczyn

Gmina Kobylin-Borzymy otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Łączna wartość dotacji wyniosła 15 000 zł. Nowy sprzęt trafił do jednostek OSP Kobylin-Borzymy i OSP Pszczółczyn.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk